Wypadek komunikacyjny w Więcławicach

9_wynikCzołowe zderzenie samochodów.
20 października, o godzinie 9:53, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie zaalarmowało naszą jednostkę do wypadku w centrum Więcławic. Do akcji udaliśmy się zastępem GLBARt 0.3/0.4 Renault Master w obsadzie czterech strażaków.
Po przybyciu na miejsce rozpoznano czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych citroen oraz nissan.
W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Działania naszej OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz przeprowadzeniu badania urazowego poszkodowanych. Jedna kobieta uskarżała się na ból w okolicy miednicy, starszy mężczyzna miał ranę głowy, a kolejna kobieta skarżyła się na ból w klatce piersiowej. Podczas przekładania na deskę kobiety z bólem miednicy na miejsce dojechały dwie załogi Krakowskie Pogotowie RatunkoweMałopolska Policja oraz dwa zastępy z JRG 7 Kraków. Po przekazaniu poszkodowanych do Zespołów Ratownictwa Medycznego, dalsze działania prowadziła Policja, a my kierowaliśmy ruchem drogowym.
Około 11:20 nasze działania zakończono. ZRM zabrał do szpitala dwóch uczestników zdarzenia w celu wykonania szczegółowych badań.
W akcji uczestniczyła dwójka naszych druhów, którzy najechali na zdarzenie: udzielali wsparcia psychicznego pozostałym uczestnikom zdarzenia, którzy nie zostali zabrani do szpitala.

8_wynik7_wynik