Sprzęt

11_wynik

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy do ratownictwa technicznego GBARt 3/16 MAN TGM 13.290 3/16 kryptonim – 338K25

Napęd 4×4, silnik o pojemności 6,9l, wysuwany pneumatycznie masz oświetleniowy o mocy 30000 lumenów, wyciągarkę elektryczną o uciągu 9000kg, ostrzegawcza fala świetlna, zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 300 litrów, autopompa o wydajności 1600 litrów na minutę, działko wodno-pianowe.

Samochód używany przez jednostkę od 06 stycznia 2018 roku. Samochód fabrycznie nowy, zabudowa pożarnicza – firma Moto Truck. Załogę stanowi 6 strażaków (4 strażaków + 1 kierowca + 1 dowódca)

Samochód stanowi „pierwszy wyjazd”.

Wyposażony jest pod kątem działań gaśniczych, ratownictwa technicznego, likwidacji miejscowych zagrożeń,

Na wyposażeniu znajdują się hydrauliczne narzędzia ratownicze firmy Holmatro, zestaw medyczny PSP R1, Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED, sprzęt silnikowy: pilarka tarczowa, pilarka spalinowa, agregat prądotwórczy, pompa pływająca Niagara 2+, armatura wodna, pożarnicze węże tłoczne, podręczny sprzęt burzący, sprzęt do zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

mast2_wynik

Lekki samochód ratowniczo – gaśniczy GLBA 0.3/0.4 Renault Master kryptonim – 338K24

Napęd na tylną oś, silnik o pojemności 2300 CC, wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy o mocy 2000W – sterowany manualnie, wciągarka elektryczna o uciągu 3000kg, ostrzegawcza fala świetlna, zbiornik na wodę o pojemności 300 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy 30 litrów, agregat wysokiego ciśnienia wodno-pianowy o wydajności 40 litrów na minutę – przy ciśnieniu 40 bar.

Samochód używany przez naszą jednostkę od 30 listopada 2013 roku. Samochód fabrycznie nowy, zabudowa pożarnicza – firma BIBMOT. Załogę stanowi 6 strażaków (4 strażaków + 1 kierowca + 1 dowódca).

Stanowi wsparcie dla GBARt 3/16.

Samochód służy do przewozu ratowników do działań. Wyposażony jest pod kątem, likwidacji miejscowych zagrożeń, oraz zwalczania małych pożarów. Może również pełnić funkcję przygotowania miejsca zdarzenia pod przyjazd średnich i ciężkich samochodów gaśniczych.

Na wyposażeniu znajdują się zestaw medyczny PSP R1, sprzęt silnikowy: pilarka spalinowa, agregat prądotwórczy. Oprócz tego pożarnicze węże tłoczne, oraz armatura wodna, podręczny sprzęt burzący, sprzęt do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i kombinezony do zwalczania owadów błonkoskrzydłych.