Ruszył nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – pierwsze zbiórki

Czas leci nieubłaganie: nasza zaprawiona w zawodach i bojach ekipa MDP to już w tym momencie trzon jednostki operacyjno – technicznej OSP Więcławice.

Niedawni młodzieżowcy – teraz już pełnoprawni strażacy, którzy ukończyli wszystkie wymagane kursy i od pewnego czasu regularnie uczestniczą w bezpośrednich działaniach ratowniczych. W związku z tym rozpoczęliśmy starania o odbudowę grupy młodzieżowców.

Na pierwszym spotkaniu roboczym pojawiło się dziewięciu nowych druhów, którzy zaczęli uczyć się absolutnych podstaw: rozwijania linii wężowych. Wiadomo, początki są zawsze trudne, ale po kilku rozwinięciach już można dostrzec że nowa kadra prezentuje się bardzo dobrze. Pierwszy test ekipy na zawodach możliwy będzie już 1 września, kiedy to będziemy współorganizatorami zawodów szczebla Powiatowego i jako gospodarze mamy prawo do wystawienia swojej drużyny.

Tak więc chłopaków czeka wkrótce prawdziwy chrzest bojowy! Sprawa dołączenia do drużyny pozostaje otwarta. Proszę zgłaszać się w tej sprawie do opiekuna – Druha Rafała Franczaka,oraz Daniela Krzyworzeki.

Szczegóły w zakładce DOŁĄCZ DO NAS.