Pożar w Pielgrzymowicach

Pożar budynku gospodarczego.
11 czerwca, o godzinie 9:04 SKKM zadysponowało nas do pożaru budynku gospodarczego na ulicy Szlak w Pielgrzymowicach. Do akcji udaliśmy się zastępem GBA 3/16 MAN w pełnej obsadzie sześciu strażaków. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia od ulicy Centralnej w Pielgrzymowicach rozpoznaliśmy bardzo trudne warunki dojazdu – droga przejezdna tylko dla maszyn rolniczych. Aby nie tracić czasu na objazd zdecydowaliśmy się na przejazd tą drogą. Jak się okazało MAN poradził sobie bez większego trudu z tym odcinkiem drogi.
Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozwijający się pożar budynku gospodarczego, z którym próbowali się uporać właściciel z przybyłymi na pomoc sąsiadami. W tym celu używali sprzętu ogrodowego. KDR polecił wycofać się tym osobom, następnie zastęp zbudował linię gaśniczą w celu natarcia na pożar oraz linię zasilającą do samochodu z pobliskiego hydrantu.
Po kilku chwilach pożar został zlokalizowany, a my przystąpiliśmy do dogaszania pożaru. Po chwili na miejsce przybyła JRG 7 Kraków, która nam pomogła w rozbiórce zagrażających elementów dachu. Spaleniu uległo 60% obiektu, część w której znajduje się kurnik została obroniona. Powrót do remizy godzina 10:10.