Pożar w Masłomiącej.

16_wynik28 marca, o godzinie 23:28 SKKM zadysponowało naszą jednostkę do pożaru na ulicę Wichrowe Wzgórze w Masłomiącej.
Po przybyciu na miejsce zastaliśmy rozwinięty pożar poddasza garażu i wiaty. Dynamiczny rozwój pożaru powodował bezpośrednie zagrożenie dla poddasza budynku mieszkalnego, z którym budynki były połączone.
Pierwszy prąd wody z linii szybkiego natarcia wprowadziła pierwsza przybyła na miejsce OSP Michałowice.
Nasze działania polegały na budowie linii głównej, linii gaśniczej, oraz na podaniu prądu wody w natarciu na płonący dach. Kierowca naszego samochodu sprawił maszt oświetleniowy w celu doświetlenia terenu akcji. Ze względu na nieczynny hydrant SKKM dosyłał na miejsce kolejne zastępy z wodą.
Po ciężkiej walce z ogniem, zagrożony budynek został obroniony, a obecni na miejscu strażacy dokonali rozbiórki zniszczonego przez pożar dachu. JRG7 za pomocą kamery termowizyjnej sprawdziła czy pożar nie tli się w ukryciu.
SIS: z naszej strony – GBA 2.5/16 STAR 266 w pełnej obsadzie, ponadto: OSP Michałowice, OSP Raciborowice, OSP Wilczkowice, OSP Zagórzyce, JRG7, oraz Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie.
Powrót do remizy: godzina 1:00.

14_wynik

15_wynik