Gminne zawody sportowo – pożarnicze jednostek OSP

25 sierpnia br. nasza jednostka wzięła udział w zawodach sportowo – pożarniczych jednostek OSP Gminy Michałowice. Do zawodów przygotowaliśmy trzy drużyny, których kierownikami zostali wyznaczeni:
– MDP – Arkadiusz Rudziński
– drużyna kobieca – Aneta Augustynek
– drużyna męska – Błażej Mazgaj.
Po konkurencji sztafety pożarniczej 7×50 metrów nasze drużyny zajmowały kolejno: MDP – 1 miejsce, kobieca – 1 miejsce, męska – 4 miejsce. Warto zaznaczyć że w czasie sztafety doszło do groźnie wyglądającego upadku naszego druha na drugim odcinku, który jednak szybko się pozbierał i kontynuował konkurencję. Po ukończeniu sztafety okazało się, że nie obyło się bez strat w drużynie kobiecej i męskiej: pojawiły się kontuzje, w związku z czym zgłoszono do sędziego zmianę zawodnika. Pełni obaw o improwizowane zmiany przystąpiliśmy do ćwiczenia bojowego. MDP w „bojówce” pokonała swoich rywali z OSP Zagórzyce i OSP Raciborowice, a drużyna kobieca mimo bardzo ambitnej postawy (premierowy start w zawodach) utraciła prowadzenie z sztafety i ostatecznie została wyprzedzona przez OSP Zagórzyce, zajmując drugą lokatę.
Bardzo ciekawie zapowiadał się start drużyn męskich, gdyż zajmując czwartą lokatę postawiliśmy sobie za cel próbę ataku na podium. W pamięci mieliśmy naszego pecha, który nam praktycznie zawsze towarzyszył podczas zawodów i który objawiał się problemami technicznymi, odkręcającymi się prądownicami, a przede wszystkim głupio zarabianymi punktami karnymi. I gdy przyszedł nasz czas – w trzecim biegu nasi seniorzy wykonali bojówkę w czasie 50,72 sek. co pozwoliło nam w końcowej klasyfikacji uplasować się na drugim miejscu!!! Zatem możemy powiedzieć: żegnaj pechu, sport w OSP Więcławice zaczyna się rozwijać!
Bardzo dziękujemy naszym zawodnikom i kibicom za zaangażowanie, a osiągnięte rezultaty napawają dużym optymizmem na przyszłość.
Końcowa klasyfikacja na podium:
1. OSP Książniczki
2. OSP Więcławice