Akcja ratunkowa w Młodziejowicach

W czasie ćwiczeń Młodzieżówki, w dniu 23 sierpnia 2013, stanowisko kierowania wywołało nas przez radio, abyśmy podjęli interwencję przy uwolnieniu psa, który uwięziony jest w rzece. Na wezwanie natychmiast odpowiedzieliśmy – udając się alarmowo do starego młyna w miejscowości Młodziejowice. Po przybyciu na miejsce zgłaszający wskazał nam miejsce, w którym znajduje się pies. Poszkodowany uwieziony był w warstwie błota, przy korycie rzeki. Już na pierwszy rzut oka widać było, że piesek jest skrajnie wyczerpany bezskutecznymi próbami uwolnienia się z błotnistej pułapki. Działania naszego zastępu polegały na asekuracji ratownika za pomocą liny, który zszedł do koryta rzeki ubrany w wodery, a następnie podjął pieska i przekazał strażakowi na brzegu. Po wydobyciu pieska, zostaliśmy poinformowani – gdzie mieszka potencjalny właściciel. Piesek został przewieziony, a następnie przekazany właścicielom, którzy objęli nieszczęśnika opieką.
Działania prowadzono od godziny 15:35, (wyjazd) do 16:10 (powrót).
W akcji brał udział zastęp GBARt – z obsadą czterech strażaków.

FILM Z AKCJI RATUNKOWEJ: http://www.youtube.com/watch?v=3mwLheZ6jz4