Wypadek w Więcławicach Starych

10 marca 2013r, o godzinie 15:00 zostaliśmy zawiadomieni, że w Więcławicach Starych na drodze w kierunku miejscowości Prawda miał miejsce wypadek samochodowy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy że kierujący Fiatem Uno uderzył w wyjazdek z posesji. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ samochód. Kierowca nie zgłaszał żadnych obrażeń. Do czasu przybycia lawety nasz zastęp zabezpieczał miejsce wypadku, oraz odłączył akumulator, a ze względu na wyłączenie z ruchu części pasa jezdni nasi strażacy kierowali wahadłowo ruchem. Po załadowaniu samochodu na przyczepę – lawetę miejsce zostało oczyszczone z pozostałości i przywrócono normalną komunikację drogową.
Odjazd do remizy – 16:00. W akcji brał udział zastęp GBA Rt 2.5/16, z obsadą sześciu osób.