Wypadek w Masłomiącej

W poniedziałek 10 grudnia 2012 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Masłomiąca do jednego ze stawów wpadł samochód osobowy.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód Audi A6 jest częściowo zatopiony. Kierująca pojazdem o własnych siłach wydostała się na zewnątrz przed naszym przybyciem. Na miejscu była już obecna pomoc drogowa, która podejmowała próby wydobycia samochodu. Po kilku bezskutecznych próbach do działań wykorzystaliśmy stacjonarną wciągarkę z naszego GBA Rt. Przy użyciu stalowych lin, oraz szekli pojazd ostatecznie został wydobyty i załadowany na lawetę. W oczy rzucały się opony – nie dość że letnie, to do tego mocno już zużyte.
Wyjazd do działań 13:40, powrót 14:50. W akcji brał udział GBA Rt 2.5/16 Star 266. Na miejscu działań obecnych było czterech strażaków naszej jednostki.