Pożar w Maciejowicach

W sobotę 13.11.2010r, o godzinie 20:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w Maciejowicach. Na miejsce akcji dotarliśmy od strony Pielgrzymowic, a dokładnie od „Przymiarek”, dojeżdżając polną drogą do zabudowań. Na miejscu pierwsze działania gaśnicze podjęli nasi koledzy z OSP Goszcza, oraz OSP Łuczyce. Pożarem objęty był cały budynek mieszkalny, który w połowie pełnił funkcję stodoły. Po otrzymaniu informacji od świadków, że w środku nikogo nie ma, podaliśmy jeden prąd wody w natarciu na palący się budynek. Jednocześnie torowaliśmy sobie dojście przez gęste krzewy za pomocą pilarki mechanicznej (warto tutaj wspomnieć, o niesamowitej pracy naszego czołowego pilarza – druha Szczepana Pietruszki, który z naszej piły wycisnął ostatnie konie mechaniczne!!!). Z naszego samochodu został sprawiony maszt oświetleniowy, dzięki któremu poprawiły się warunki pracy przy dogaszaniu pożaru. Pogorzelisko zostało przekopane, oraz przelane, a spalone elementy konstrukcji więźby zostały rozebrane. Działania zostały zakończone o godzinie 22:20, a do remizy wróciliśmy o 22:30. W akcji brało udział siedmiu strażaków z naszej jednostki, oraz pozostałe OSP: Łuczyce, Goszcza, Maciejowice, Zagórzyce, oraz dwa zastępy z JRG 7, a także oficer operacyjny z Komendy Miejskiej.