Pożar stodoły Wilczkowice

W dniu 07.07.2010, o godzinie 11:10 odebraliśmy sygnał alarmowy z selektywnego powiadamiania, oraz modułu sms. Po zgłoszeniu się do remizy otrzymaliśmy informację o pożarze stodoły w miejscowości Wilczkowice. Informacja zawierała dramatyczną treść, że zagrożone jest kilkanaście zabudowań w ścisłym centrum Wilczkowic! Zastęp z naszej jednostki natychmiast wyruszył na ratunek. Po przybyciu na miejsce pożaru, okazało się, że nasi koledzy z OSP Wilczkowice, bardzo szybko ograniczyli rozprzestrzenianie się ognia, oraz obronili zagrożone zabudowania. Nasi strażacy pomogli w dogaszaniu pożaru, oraz pocięciu i rozbiórce spalonej konstrukcji stodoły. Akcja zakończyła się o godzinie 12:30.W działaniach brały udział jednostki z terenu gminy Michałowice, dwa zastępy z JRG 7, oraz koledzy z OSP Maszków, oraz Widoma.