Pożar w Książniczkach

W czwartek (7.10.2010r)w nocy, o godzinie 22:29 spokojną noc w Więcławicach przerwał sygnał naszej syreny. Zostaliśmy wezwani do pożaru poddasza domu jednorodzinnego w Książniczkach. Z naszej jednostki do pomocy wyruszyliśmy w sile dwóch zastępów (GBA RT, oraz GLM). Na miejsce zdarzenia, w wyniku skomplikowanego dojazdu dotarliśmy jako pierwsza jednostka, po czym niezwłocznie przystąpiliśmy do rozpoznania sytuacji. W wyniku rozpoznania stwierdziliśmy, że miał miejsce tzw. „pożar kominowy” w wyniku którego pęknięciu uległ komin. Na szczęście nie spowodowało to zapalenia się konstrukcji dachu, a ogień trawił jedynie zalegającą w kominie sadzę. Po dojeździe na miejsce kolejnych jednostek (OSP Książniczki, OSP Raciborowice, OSP Michałowice, dwa zastępy z JRG7, oraz oficer operacyjny miasta), podjęto działania, polegające na neutralizacji ognia. Nasze działania zakończyliśmy o godzinie 23:40, a o 23:55 wróciliśmy do Więcławic. W akcji brało udział dziesięciu strażaków z naszej jednostki.