Poświecenie nowego samochodu ratownictwa technicznego w Goszczy

W dniu 29.08.2010r delegacja z naszej jednostki udała się do Goszczy na zaproszenie tamtejszej jednostki. W tym dniu nasi koledzy mieli bardzo ważną uroczystość: poświecenie nowego samochodu ratownictwa technicznego, zbudowanego na podwoziu Forda Transita. Po przyjeździe na miejsce zostały sformowane pododdziały, wraz z pocztami sztandarowymi przybyłych jednostek, oraz orkiestrą strażacką z Goszczy. Po przemarszu na miejsce uroczystości, odbyła się msza święta, w czasie której samochód został poświęcony. Gdy zakończyła się msza, wręczone zostały odznaczenia dla zasłużonych druhów, następnie przemawiali zaproszeni goście, a na zakończenie odbyła się prezentacja samochodu. Samochód wyposażony jest pod kątem działań z zakresu ratownictwa Technicznego i drogowego: posiada narzędzia hydrauliczne Holmatro, piły do drewna, stali i betonu, zestaw do ratownictwa medycznego, aparaty powietrzne, wciągarkę, maszt pneumatyczny, agregat prądotwórczy, pompę naiagara1, oraz wiele innego rodzaju sprzętu.
Warto nadmienić, że druhowie z Goszczy w większości sami zdobyli pieniądze na zakup, oraz wyposażenie tego samochodu. Życzymy kolegom, aby to piękne autko jak najlepiej im służyło w ratowaniu życia i mienia ludzkiego!!!