Plama paliwa na jezdni w Więcławicach, Prawdzie i Raciborowicach

Podczas przemarszu na cmentarz, w czasie obchodów św. Floriana ( w dniu 14 maja 2011r), nasi strażacy którzy udali się na zabezpieczenie ruchu drogowego na czas przemarszu pododdziałów, zauważyli rozlane paliwo na skrzyżowaniu dróg obok cmentarza.
Po przemarszu kolumny z uczestnikami uroczystości, udali się oni do remizy po samochód.
Po zgłoszeniu wyjazdu do MSK Kraków (godzina 16:53) i przybyciu na miejsce, przystąpiono do neutralizacji plamy za pomocą sorbentu.
Po usunięciu zagrożenia (godzina 17:20) zastęp udał się do remizy, ale od przejeżdżającego kierowcy otrzymaliśmy informację, że na jezdni w kierunku miejscowości Prawda, również znajduje się plama substancji ropopochodnej – około 20 m2.
Działania neutralizujące zakończono o godzinie 18:00.
Gdy zapas sorbentu został uzupełniony w samochodzie, otrzymaliśmy telefoniczne polecenie od MSK Kraków (godzina 18:40), aby udać się do Raciborowic, ponieważ w centrum wsi znajduje się również rozlane paliwo, o powierzchni około 50m2. (prawdopodobnie wszystkie trzy zdarzenia spowodował ten sam pojazd)
Teren działań został zabezpieczony za pomocą samochodu, pachołków i naszych strażaków którzy kierowali ruchem.
Po zebraniu sorbentu z jezdni działania zakończono (godzina 19:30) i nasz zastęp powrócił do remizy.

W działaniach brał udział zastęp sześciu osób GBA RT.