OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIĘCŁAWICACH

MENU

Piknik Rodzinny w Masłomiącej 10 lipca 2011r – część 1

W sobotę 10 lipca 2011 roku, w Masłomiącej odbył się pierwszy „Piknik Rodzinny”, zorganizowany przez Sołtysa Dorotę Dąbrowską, Radnego Marka Kozłowskiego, oraz naszą OSP. Pierwszym punktem imprezy były pokazy ratownictwa drogowego. Założenie ćwiczenia pokazowego:

W miejscowości Masłomiąca miał miejsce wypadek: samochód osobowy marki ROVER uderzył w drzewo, następnie uległ zapaleniu. W środku znajduje się kierowca, który nie może się wydostać z powodu uwięzionych nóg.

Przebieg ćwiczenia:

Na miejsce zdarzenia przybyły dwa nasze zastępy: GLM Ford Transit, oraz GBA RT Star 266. Teren akcji został zabezpieczony pojazdami ratowniczo – gaśniczymi, oraz pachołkami drogowymi. Po przeprowadzonym rozpoznaniu, dowódca akcji rozkazał podanie jednego prądu wody w natarciu na palące się fragmenty samochodu (rota gaśnicza pracuje w aparatach). W tym czasie pojazd ustabilizowano, oraz rozbito szyby w celu wprowadzenia do środka ratownika, aby nawiązać kontakt z poszkodowanym kierowcą. Kierowca – młoda kobieta, była przytomna, lecz z licznymi obrażeniami. Podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji z samochodu. W tym celu użyto ratowniczych narzędzi hydraulicznych, za pomocą których usunięto drzwi, oraz odcięto dach. Poszkodowanej została udzielona pierwsza pomoc (założono kołnierz, oraz podano tlen), następnie przystąpiono do odciągnięcia kolumny kierowniczej w celu uwolnienia nóg. W dalszej kolejności poszkodowana została ułożona na nosze typu deska, oraz zabezpieczona folią termiczną. Na tym pokaz został zakończony, następnie wszystkie zainteresowane dzieci i dorośli zwiedzali nasz samochód i zapoznawali się z naszym wyposażeniem.


Zapraszamy do galerii zdjęc z naszego pokazu (fot. Joanna Dębniak)

Partnerzy

debniakpl180px mipromet orkiestra