Nowy konserwator sprzętu ratowniczego OSP Więcławice.

Wraz z nowym rokiem dotychczasowy konserwator sprzętu Marian Podymkiewicz rozpoczął proces przekazywania obowiązków swojemu następcy druhowi Pawłowi Łach. Proces ten zakończył się na początku lutego.

Druh Marian Podymkiewicz sprawowanie funkcji konserwatora rozpoczął w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. W tym czasie pod jego opieką znajdowały się samochody Żuk, oraz Tatra. Sprzęt silnikowy stanowiły dwie motopompy M8/8, oraz pilarka do drewna. Przez cały okres pełnienia funkcji druh Marian ze szczególną dbałością troszczył się o powierzone mienie utrzymując sprzęt w wysokiej sprawności. Samochody odzyskały swój blask dzięki pedantycznemu podejściu do czystości. W kabinach trudno było znaleźć choćby ziarenko piasku, a plastikowe elementy deski rozdzielczej błyszczały czystością. Wsiadając do samochodów strażacy odruchowo spoglądali na swoje buty, czy nie nabrudzą w środku…

W czasie opieki nad sprzętem wycofanie któregoś z pojazdów ze względu na usterkę zdarzało się niezwykle rzadko. Druh Marian na bieżąco reagował na każde objawy potencjalnej awarii, które mogły by się przyczynić do unieruchomienia pojazdów.
Podczas oględzin Władz Gminy Michałowice Pan Wójt zawsze chwalił konserwatora za czystość i porządek panujący zarówno w pojazdach, jak i w boksach garażowych.
Jako kierowca – konserwator Marian Podymkiewicz aktywnie uczestniczył przy akcjach ratowniczo – gaśniczych prezentując nieprzeciętne umiejętności prowadzenia pojazdów, w tym również w trudnym terenie (podczas gaszenia pożaru w Pielgrzymowicach kierowca z zastępu PSP nadał mu przydomek „kaskader”…). Jego jazda do działań alarmowych była zawsze bezpieczna.
Marian mocno zaangażował się w sprawę pozyskania i karosacji nowego samochodu gaśniczego STAR, szczegółowo doglądając postępów prac.

Następcą Mariana Podymkiewicza został druh Paweł Łach. Paweł jest zawodowym żołnierzem. Pracuje w Wojsku Polskim jako kierowca STAR-ów, więc jego doświadczenie tym bardziej będzie przydatne przy pełnieniu tej trudnej i odpowiedzialnej funkcji.

Przy przejmowaniu obowiązków ustępujący konserwator zadeklarował pełne wsparcie i pomoc swojemu następcy.

Dziękujemy Druhowi Marianowi za wieloletnią i ofiarną służbę, a Pawłowi Łach życzymy satysfakcji z pełnienia nowej funkcji!