Zderzenie dwóch samochodów w Więcławicach

W nocy 12 maja 2013r w Więcławicach Dworskich doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Toyota.
Stanowisko Kierowania zaalarmowało naszą OSP o godzinie 00:24. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp sześciu strażaków w GBA Rt. Na miejscu samochody całkowicie zablokowały drogę, a w około były rozsypane szczątki samochodów, oraz rozlane płyny eksploatacyjne. Kierowcy nie zgłosili żadnych obrażeń, ale ze względu na rozległe zniszczenia samochodów, wystrzelone poduszki powietrzne, oraz odciśnięte ślady pasów bezpieczeństwa na ramionach kierujących KDR wezwał na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo wezwano także Policję.

Teren akcji został zabezpieczony za pomocą GBA Rt, oraz pachołków drogowych, całkowicie blokując ruch drogowy na tym odcinku drogi. Strażacy OSP Więcławice dodatkowo informowali kierowców o możliwościach objazdu miejsca zdarzenia. Z GBA Rt został oświetlony teren akcji – do tego celu wykorzystano pneumatyczny maszt oświetleniowy.
Zespół Rat – Med po przebadaniu kierujących nie stwierdził konieczności zabrania na SOR.

Po zakończeniu czynności przez Policję, strażacy OSP Więcławice pomogli przy załadunku samochodów na lawety, oraz zneutralizowali za pomocą sorbentu rozlane płyny, a także uprzątnęli jezdnię z rozbitych resztek.