Zakończenie remontu garażu.

Z dnia 09.09.2016

Remont garażu w toku.
Nasi druhowie pracują w pocie czoła, przygotowując ściany do malowania.
Nie jest to prosta praca, gdyż w ciągu ostatnich lat pojawiło się dużo przebić i przewierceń do modernizowanych instalacji elektrycznych, monitoringu, systemu alarmowego, anten itp.
Wszystko trzeba zaszpachlować, później zatrzeć.
Wszędzie pełno kurzu i pyłu, ale dajemy radę.
Wkrótce gruntujemy ściany i rozpoczynamy malowanie.
Potem montaż osprzętu i wielkie sprzątanie. Efekt z pewnością będzie bardzo ładny, a nasi druhowie ciągle zerkają na nieotynkowany garaż samochodu Renault Master, za który też pasuje w końcu się zabrać….

Z dnia 18.09.2016

Ostatni czas jest bardzo pracowity dla druhów z naszej jednostki.
Wszystko na skutek przeprowadzanych prac remontowych w głównym garażu.
Nasi strażacy spędzają w remizie dnie, a czasami nawet i noce, wszystko po to, aby remont był skończony przed uroczystą zbiórką, na którą oczywiście zapraszamy wszystkich sympatyków naszej OSP.
W ostatni czasie w naszym garażu zmieniło się bardzo wiele, a efekt jest widoczny gołym okiem:
– zostały ułożone płytki,
– ściany i sufit zostały wymalowane,
– odświeżyliśmy szatnie oraz podest,
– wymienione instalację odprowadzania spalin od Stara która była z plastiku, a obecnie jest ze stali nierdzewnej
Po zakończeniu remontu w garażu, stanie się on nowoczesnym pomieszczeniem, na miarę potrzeb naszej jednostki.
Warto nadmienić, że ostatni remont, odbył się ponad 12 lat temu…
Nowe oblicze garażu, to zasługa naszych druhów, którzy dołożyli wszelkich starań, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali i nas wsparli.
Od 2012 roku, gdy udało się nam otrzymać dofinansowanie z programu „Małopolskie Remizy”, dotacji Ministerstwa Kultury, oraz dzięki regularnemu wsparciu okolicznych sołectw, co roku udaje się nam poprawiać stan naszej remizy. Dotychczas wykonano:
– termomodernizacja budynku
– wymiana instalacji elektrycznej
– wykonanie instalacji C.O.
– remont klatek schodowych, dużej i średniej sali
– wykonanie węzła sanitarnego
– remont pomieszczenia socjalnego OSP Więcławice
– generalny remont głównego garażu
W kolejce do następnych wyzwań czeka nas:
– rozbudowa remizy
– wykończenie garażu od tyłu remizy
– wymiana asfaltowej nawierzchni przed remizą

Z dnia 23.09.2016

Mamy to. Garaż po wielu tygodniach bardzo ciężkiej pracy, został w końcu przygotowany do jutrzejszej zbiórki. Efekt jest naprawdę piękny, a rezultat to mozolna praca naszych strażaków.
Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc – widzimy się jutro na długo wyczekiwanej zbiórce z okazji włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego!