Wyróżnienie naczelnika OSP Macieja Podymkiewicza.

113_wynikMiło jest nam poinformować, że w dniu dzisiejszym w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie, podczas uroczystej zbiórki z okazji Narodowego Dnia Niepodległości, za swoje wieloletnie zaangażowanie w wypełnianie obowiązków na rzecz Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, ogniomistrz Maciej Podymkiewicz (który jest Naczelnikiem OSP Więcławice) został wyróżniony brązową odznaką ,,Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
Odznaczenie zostało wręczone przez Małopolskiego KomendantaWojewódzkiego st.bryg.mgr inż. Stanisława Nowaka.
Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” zostaje nadana przez Ministra Spraw Wewnętrznych za:
– wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia;
– długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
Naczelnik Maciej Podymkiewicz to ojciec wielu sukcesów Ochotniczej Straży Pożarnej z Więcławic.
Dzięki doświadczeniu zebranemu podczas dekady pełnienia służby w PSP, nasza jednostka może stale się rozwijać i dążyć do ciągłego doskonalenia na rzecz prowadzenia skutecznych działań ratowniczo – gaśniczych.
Serdecznie gratulujemy!

opracował: