OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIĘCŁAWICACH

MENU

Wypadek w Michałowicach.

3_wynikOstatnie dni, to w naszej OSP przede wszystkim przygotowania do uroczystej zbiórki, oraz kończenie remontu garażu.
Dzisiaj w czasie malowania posadzki, zapanowała wśród naszych druhów konsternacja: podczas ostatnich pociągnięć wałków z farbą został uruchomiony nasz system selektywnego wywoływania.
Jak się okazało, SKKM wezwało naszą OSP do poważnego wypadku w Michałowicach – kawałek drogi przed delikatesami staropolskimi.
Na miejsce udaliśmy się dwoma zastępami GBA i GLBART, w sile dziesięciu ratowników.
Po dotarciu włączyliśmy się do działań wraz z kolegami z OSP Michałowice.
W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, ranne zostały dwie osoby z samochodu Opel Astra.
Nasze działania polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcy Opla.
Koledzy z OSP Michałowice wspierali działania ratowników medycznych od strony pasażerki, oraz przygotowali zestaw hydrauliczny do powiększenia przestrzeni do ewakuacji kierowcy.
Poszkodowani zostali ewakuowani z samochodu za pomocą noszy typu deska i przejęci przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.
Z samochodu Renault Master i Iveco, został oświetlony teren działań, podczas prowadzenia których, ruch samochodowy na drodze krajowej E7 był całkowicie wstrzymany.
W dalszej kolejności zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych, a po zakończeniu czynności przez policję i wciągnięciu wraku na lawetę, miejsce uprzątnięto i zsorbowano resztę plam.
Na miejsce działała również JRG5, która zastępowała na tym rejonie JRG7 – działającą przy innym zdarzeniu, a działaniami kierował Oficer Operacyjny Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.
Wyjazd do akcji: 19:46, Powrót: 21:50.

Partnerzy

debniakpl180px mipromet orkiestra