Wypadek komunikacyjny w Masłomiącej.

2_wynik_wynikW dzisiejszym wypadku na ulicy Długiej w Masłomiącej rannych zostało dwóch naszych strażaków. Bywa w życiu już tak czasami, że raz pomoc niesiemy my, a czasem tej pomocy potrzebujemy sami…
W południe 7 kwietnia, na łuku drogi powiatowej z Więcławic do Masłomiącej, kierujący samochodem Volvo uderzył w bok samochodu Opel Corsa, a następnie czołowo zderzył się z Volkswagenem Golfem.
W wyniku zderzenia ogólne obrażenia odnieśli wszyscy kierujący pojazdami: kierowca Corsy, po opuszczeniu pojazdu na chwilę stracił przytomność, a kierujący Golfem, mimo ran kończyny dolnej pośpieszył udzielać pomocy.
Przez blisko trzy godziny ruch na tym odcinku drogi był całkowicie wstrzymany, gdyż na miejscu pracowały zespoły policji, w tym technik sądowy.
SKKM Kraków na miejsce wezwało JRG7, OSP Michałowice, oraz naszą jednostkę. Strażacy z naszej OSP w sposób zorganizowany dojechali w późniejszej fazie działań, gdyż wcześniej pojawili się na miejscu zdarzenia, aby sprawdzić stan kolegów.
Po dojeździe GLBART Renault Master, zabezpieczono odcinek drogi od Więcławic, a następnie wahadłowo kierowano ruchem. OSP Michałowice dokonało sorpcji płynów eksploatacyjnych, oraz odłączono akumulatory.
Na miejsce zdarzenia przyjechały trzy ambulanse, które zabrały uczestników zdarzenia do szpitala.

1_wynik_wynik 2_wynik_wynik 3_wynik_wynik 4_wynik_wynik 5_wynik_wynik 6_wynik_wynik