Wieczorne Ćwiczenia.

2_wynikWieczorne ćwiczenia z nowym sprzętem.
10 marca, w godzinach wieczornych, odbyły się ćwiczenia sekcji OSP Więcławice o tematyce:
„Zabezpieczenie miejsca zdarzenia”.
W ramach zajęć nasi strażacy ćwiczyli elementy organizacji zabezpieczenia miejsca zdarzenia dostępnym sprz
ętem, oraz z wykorzystaniem nowo pozyskanych „flar Led”.
Testowaliśmy sposoby rozmieszczenia flar, oraz wykorzystanie ich do wyznaczenia miejsc niebezpiecznych, oraz wykorzystania podczas organizacji lądowiska dla śmigłowca LPR w porze nocnej.
Testy wypadły pomyślnie, a sprzęt od dzisiaj został wprowadzony na stan wyposażenia samochodów STAR i Renault Master.
Zakupiony sprzęt: walizki z flarami led (2 komplety), oraz elektrody do defibrylatora, zostały zakupione dzięki wsparciu udzielonemu przez mieszkańców sołectwa Więcławice w ramach rozdziału „Funduszu Sołeckiego”.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

1_wynik3_wynik