Uroczysta Zbiórka z okazji włączenia do KSRG.

3_wynik24 września, na placu przy remizie OSP Więcławice, odbyła się Uroczysta Zbiórka z okazji włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
Na zbiórkę stawili się znamienici goście:
Małopolski Komendant Wojewódzki bryg. Stanisław Nowak, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie bryg. Andrzej Nowak, Naczelnik Wydziału operacyjnego KM PSP w Krakowie mł.bryg. Arkadiusz Kielin, Naczelnik Wydziału Technicznego PSP w Krakowie mł.bryg Tomasz Pacuła, Dyrektor gabinetu Ministra Infrastruktury i Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Pan Łukasz Smółka, Komendant Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej Pan Roman Kielin, Wójt Gminy Michałowice Antoni Rumian, Radni Gminy Michałowice, przedstawiciele Parafii, strażacy z jednostek z terenu Gminy Michałowice, oraz członkowie i sympatycy naszej jednostki w tym seniorzy.
Punktualnie o godzinie 14:00 dowódca uroczystości, mł.bryg. Mariusz Bałazy, złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu, o gotowości OSP Więcławice do Uroczystej Zbiórki.
Pan Komendant dokonał przeglądu pododdziału złożonego z ratowników OSP Więcławice, oraz członków MDP, następnie został wprowadzony sztandar jednostki i odegrany hymn państwowy. Naczelnik Maciej Podymkiewicz, który pełnił funkcję spikera uroczystości, powitał przybyłych gości i przedstawił krótka historię dążeń OSP Więcławice do włączenia do KSRG.
Następnym punktem zbiórki było odczytanie aktu włączenia do systemu. Zaszczyt ten przypadł druhnie Dorocie Dąbrowskiej. Gdy zostało zakończone czytanie, Komendant Wojewódzki wręczył do rąk Prezesa Tomasza Szymańskiego oficjalny akt, podpisany przez Komendanta Głównego PSP nadbryg. Suskiego. Po przemówieniach wystąpili przedstawiciele Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy wręczyli Prezesowi Zestaw do Ratownictwa Medycznego. Kolejnym ważnym punktem było złożenie podziękowań dla Komendanta Wojewódzkiego oraz Miejskiego, a także Pana Wójta. Za długotrwałą współpracę z OSP Więcławice Prezes jednostki odznaczył Pana mł.bryg. Arkadiusza Kielina „Honorowym Krzyżem Zasługi”. Odznaczeniem tym wyróżniane są osoby, które szczególnie przyczyniają się do rozwoju naszej jednostki. Tym miłym akcentem zakończyliśmy nasza zbiórkę, która na stałe zapisze się w historii naszej organizacji.
Dzień ten był szczególny, to ukoronowanie wieloletnich wysiłków i starań, które zaowocowały sukcesem, a słowa Komendanta Wojewódzkiego „Witajcie w elitarnym gronie KSRG” szczególnie trafiły do naszych strażaków.
Po zbiórce Oficerowie Państwowej Straży Pożarnej dokonali przeglądu naszej remizy.
Warto nadmienić, że szczególnie spodobał się nasz odnowiony garaż, który został przygotowany ciężką pracą wielu druhów.
W imieniu całego Zarządu i druhów OSP Więcławice składam serdeczne podziękowania przybyłym gościom i strażakom, oraz dziękuję licznemu gronu osób, które pracowały przy przygotowaniu sprzętu i remizy do naszej zbiórki. Dziękujemy także bardzo wszystkim miłym Paniom za wspaniały poczęstunek dla naszych gości i przygotowanie Sali, oraz za pstrykanie zdjęć: Klaudii Klich i Iwonie Zabiegaj.
Do zobaczenia na kolejnej uroczystości, miejmy nadzieję, że już niedługo. 😉
Maciej Podymkiewicz