Szkolenie ze współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym

20140423_200740
23 Kwietnia 2014 roku siedmiu druhów z naszej OSP uczestniczyło w szkoleniu z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Szkolenie zostało przeprowadzone na lotnisku w Balicach.
Podczas szkolenia strażacy poznawali budowę śmigłowca, elementy wyposażenia, oraz zasady jakie obowiązują podczas załadunku poszkodowanego. W drugiej części szkolenia helikopter wykonywał „Zawis” a strażacy za pomocą znaków gestowych pomagali pilotowi w lądowaniu. Bardzo pouczające doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.

W długoterminowych planach naszej OSP jest cały cykl szkoleń dla naszej kadry, aby stale powiększać swoją wiedzę i umiejętności.

P.S. Nie czekaj bezczynnie, dołącz do nas już dzisiaj i zdobywaj wiedzę razem z nami. 🙂