Siłowe otwarcie mieszkania w Zagórzycach

18 października 2013r SKKM zadysponowało naszą OSP do otwarcia mieszkania w Zagórzycach Dworskich. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy poinformowani, że w środku prawdopodobnie znajduje się kobieta, z którą nie ma kontaktu.
Na prośbę członków rodziny Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o siłowym otwarciu drzwi. W tym celu wykorzystano podręczny sprzęt burzący.
Wewnątrz budynku znaleziono starszą kobietę bez oznak funkcji życiowych. Ratownicy osp Więcławice podjęli próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej, z wykorzystaniem zestawu PSP R1. Działania RKO prowadzone były przez ok. 15 min. – do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. ZRM kontynuował działania z wykorzystaniem defibrylatora.
Po chwili kierownik ZRM stwierdził zgon.
Działania prowadzono od godziny 12:40 do 13:45.