OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIĘCŁAWICACH

MENU

Renowacja sztandaru OSP Więcławice

2_wynikSztandar OSP Więcławice w renowacji! 
Obecnie sztandar naszej jednostki znajduje się w Radomiu w specjalistycznym zakładzie Pani Krystyny Duchniak „Haft Artystyczny”, gdzie przeprowadzana jest jego renowacja.
Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do tej operacji, gdyż z roku na rok stan sztandaru ulegał pogorszeniu.
Tkanina poszarzała, zaczepy do drzewca pourywały się od użytkowania, a złote ozdobne frędzle po każdej uroczystości odpadały… Dodatkowo z żalem spoglądaliśmy na naszego orła, który nie posiadał korony. W związku z postępującą degradacją sztandaru oraz faktem, że w tym roku odbędzie się jubileusz 70-lecia naszej OSP, wysiłki zarządu skierowane zostały na odnowienie sztandaru, aby dalej mógł wyróżniać naszą jednostkę. Po zasięgnięciu opinii od naszych kolegów z jednostek OSP z terenu kraju, zdecydowano o powierzeniu zadania pracowni z Radomia. Podczas przekazania sztandaru Prezes został poinformowany o pewnej unikatowości naszej wizytówki o czym szczegółowo opiszemy po odbiorze. Prace mają potrwać aż do maja, a renowacja jest procesem zarówno czasochłonnym jak i niestety bardzo kosztownym. Cena renowacji według wstępnej wyceny wyniesie kilka tysięcy złotych…
Nie mniej czekamy niecierpliwie z nadzieją że po renowacji posłuży nam co najmniej kolejne siedemdziesiąt lat. 🙂
Sztandar to element naszej historii i niestety nie posiadamy zbyt wiele informacji o fundatorach, ani okolicznościach wytworzenia i przekazania do OSP, stąd gorąca prośba o przekazanie takich informacji, jeżeli ktoś z Państwa takie posiada. Data wyhaftowana na sztandarze to 1958 rok i zapewne został nadany jednostce z okazji jubileuszu dziesięciolecia założenia.

2_wynik1_wynik

Partnerzy

debniakpl180px mipromet orkiestra