Przygotowania do programu ,, Małopolskie Remizy”

10487543_660153044060900_3508032080944462409_nPrzygotowania do Remontu Remizy OSP Więcławice

Dzisiaj mieliśmy pracowity dzień. Z remizy ewakuowaliśmy 99% naszego wyposażenia. A wszystko to w ramach przygotowań do remontu wewnątrz. W 2012 roku remiza zyskała nowe oblicze, dzięki programowi „Małopolskie Remizy”. W ramach tego programu elewacja została ocieplona i otynkowana. Niestety wewnątrz nie zmieniło się nic od lat osiemdziesiątych…

Środek powoli nam niszczał, a nasza OSP nie posiadała środków na wykonanie remontu. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem „Pełna Chata”, oraz Urzędem Gminy Michałowice udało się pozyskać dotację na stworzenie w naszej remizie „Strażnicy Kultury”. Już wkrótce rozpocznie się długo oczekiwany remont, w ramach którego zmodernizowana zostanie instalacja elektryczna, oraz wykonane zostanie centralne ogrzewanie. Przy okazji remontu postanowiliśmy przeprowadzić „kasację” zużytego i starego wyposażenia. Tak więc wynosiliśmy, wynosili i wynosili nasze graty i przed remizą urosła niezła sterta niepotrzebnego szmelcu. Po przeprowadzonym remoncie będziemy starali się sukcesywnie dokupować nowy sprzęt, aby budynek był tak nowoczesny jak nasza OSP.
Dziękujemy wszystkim druhom za pomoc, zwłaszcza członkom MDP, którzy byli bardzo pomocni.