Pożegnanie druha Stanisława Bednarczyka

Image111W dniu 27 grudnia 2014 roku, na cmentarzu w Więcławicach pożegnaliśmy druha Stanisława Bednarczyka. Druh Bednarczyk zmarł w wieku 86 lat.
Przy tej okazji chciałbym wspomnieć, że przez długie lata uczestniczył aktywnie w życiu naszej jednostki. Był nie tylko strażakiem, ale też kierowcą i konserwatorem sprzętu. Seniorzy naszej OSP wspominają, że był z OSP Więcławice od samego początku, gdy ta jednostka była zakładana i strażacy zaczynali od zera.
Jeszcze do nie dawna druh Stanisław pojawiał się na naszych Walnych Zebraniach, gdzie wspominał dawne czasy i gratulował nam kontynuowania dzieła zaczętego w 1948 roku.
Przy okazji poświęcenia Renault Master w lipcu tego roku, został odznaczony między innymi odznaką „Za wysługę 65 lat”.
To kawał ciężkiej społecznej służby, za którą w imieniu swoim i naszych młodszych pokoleń pragnę raz jeszcze serdecznie podziękować.
Spoczywaj w spokoju Druhu Stanisławie!

Naczelnik OSP Więcławice Maciej Podymkiewicz

(foto. druh Stanisław Bednarczyk pierwszy od lewej – odbiera kluczyki do przekazanego Żuka – Więcławice 1978 rok).