Pożar zagajnika w Michałowicach (Ul. Jana Pawła II)

We wtorek 23 kwietnia, o godzinie 14:02 zostaliśmy wezwani do pożaru zagajnika w Michałowiach.

Na miejscu w akcji gaśniczej udział brały już OSP Michałowice (Jelcz GCBA), oraz JRG7 (Mercedes GBA Rt). Po przyjeździe na miejsce dowódca akcji polecił nam zająć odcinek bojowy w lesie, na nieutwardzonej drodze. Z naszego wozu została rozwinięta linia główna W75, oraz jedna linia gaśnicza. Rota z naszej OSP podała prąd wody w natarciu na palący się zagajnik. Od drugiej strony pożar atakowała OSP Michałowice. Do naszego GBA Rt została zbudowana linia zasilająca od JRG7. Po kilkudziesięciu minutach zwalczania pożaru udało się opanować sytuację. Na polecenie KDR przestawiliśmy samochód w inne miejsce – w głąb lasu. Z naszego samochodu, za pomocą linii szybkiego natarcia pożar ściółki był skutecznie dogaszany. Wjazd w głąb lasu torował ratownik z piłą spalinową, wycinając krzewy stanowiące przeszkodę dla naszego STAR-a. Warto nadmienić że na miękkiej ściółce napęd 6X6 okazał się nieoceniony.

Działania zostały zakończone około godziny 15:40. W akcji brało udział sześciu strażaków z OSP Więcławice, oraz zastępy z OSP Michałowice, oraz JRG 7 (łącznie około 16 osób). Na miejsce przybyła również Policja, oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Miechów. Powrót do remizy około godziny 15:50.