Pożar traw w Zagórzycach

Image31311 kwietnia 2015r. o godzinie 16:42 powiadomiono nas telefonicznie o pożarze traw na pograniczu Zagórzyc i Więcławic Dworskich. Korzystając z okazji, że byliśmy w remizie aby omówić przygotowania do zawodów, od razu udaliśmy się na miejsce pożaru w ramach cztero osobowego zastępu GBA. Po przybyciu na miejsce zdarzenia rozpoznaliśmy, że pożar jest w fazie intensywnego rozwoju w trzech kierunkach, w związku z tym przy pomocy linii szybkiego natarcia podaliśmy prąd wody na front pożaru. Dzięki temu w porę zatrzymaliśmy pożar – przed wysoką trawą, gdzie po zapalanie zajął by się zagajnik. KDR zgłosił do SKKM potrzebę zadysponowania OSP Zagórzyce, które po kilku minutach wsparły nasze działania. Mniejsze ogniska pożaru ugaszono za pomocą tłumic. Działania zakończono o godzinie 17:30.
Ze strony OSP Zagórzyce działał zastęp siedmiu strażaków w GBA STAR 2.5/16.

Image111Image313Image212