Pożar przewodu kominowego w Pielgrzymowicach

13_wynikNasza syrena alarmowa nie stygnie….
7 października, o godzinie 17:37 SKKM dysponuje nas do pożaru w Pielgrzymowicach, na ulicę Przymiarki.
Do działań udaliśmy się zastępem GLBARt 0.3/0.4 Renault Master w obsadzie sześciu strażaków.
Po przybyciu na miejsce KDR rozpoznał pożar przewodu kominowego. Piec został odcięty od dopływu powietrza, a nasi strażacy za pomocą kuli kominowej i gaśnicy proszkowej rozpoczęli gaszenie przewodu kominowego.
Po chwili na miejsce dojechała OSP Raciborowice, którzy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych rozpoczęli opróżnianie paleniska z opału, a z wyczyszczki odbitych resztek palącej się sadzy. Przybyła na miejsce JRG 7 Kraków za pomocą kamery termowizyjnej skontrolowała budynek wykluczając możliwość powstania zarzewi ognia.
Działania gaśnicze zostały zakończone o godzinie 19:00.

10_wynik11_wynik12_wynik