Pożar poddasza w domu jednorodzinnym

Image21212 marca 2015 roku o godzinie 17:37 w Michałowicach (ulica Pałęgi) wybuchł pożar poddasza w jednym z domów jednorodzinnych.
Na miejsce akcji Stanowisko Kierowania zadysponowało OSP Michałowice, siły PSP z JRG 7 i JRG5, oraz naszą jednostkę.
Do akcji udaliśmy się GBA Star, oraz GLBARt Renault Master w sile dziewięciu strażaków.
Działania zastępów na miejscu pożaru polegały na podaniu prądu wody od wewnątrz, oraz dwóch prądów z zewnątrz na palące się poddasze.
Zostały zbudowane linie zasilające pomiędzy samochodami ratowniczo- gaśniczymi, oraz zasilanie z hydrantu.
Strażacy po przygaszeniu ognia przystąpili do rozbiórki dachu, który następnie został zabezpieczony plandeką.
W działaniach oprócz PSP i OSP brały udział: Policja, Pogotowie Energetyczne i pogotowie gazowe.
W czasie działań gaśniczych ruch samochodowy na tym odcinku drogi był utrudniony, a przez pewien czas całkowicie zablokowany.
Powrót do remizy: godzina 18:50.

Image111Image313Image212