Pożar na terenie Plebanii

10387644_654639507945587_1392246952728498588_nPożar na Plebanii

Dzisiaj – wcześnie rano (8 lipca – godzina 3:46) na równe nogi postawiła nas syrena alarmowa. Podczas dojazdu do remizy zobaczyliśmy kłęby dymu dobiegające z terenu plebanii. Pod remizą czekał na nas jeden z mieszkańców Więcławic, który poinformował, że pali się magazynek przy budynku gospodarczym na terenie plebanii.

Kierowca wyruszył samochodem, a my pobiegliśmy na miejsce. Po przybyciu na ogród sytuacja nie wyglądała najlepiej: pożar właśnie rozwijał się w kierunku drugiego magazynku oraz złapał już elementy dachu. Nasz zastęp zbudował pierwszą linię gaśniczą w obronie na zajmujący się dach, jak również rozpoczęliśmy budowę linii zasilającej od hydrantu do samochodu. Ze względu na dalszy rozwój pożaru zbudowano drugą linię gaśniczą – w natarciu na palący się magazyn,  wprowadzono także do akcji strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po chwili dojechały do nas dwa zastępy z OSP Raciborowice, jeden z OSP Michałowice oraz dwa wozy z JRG7. W tym czasie pożar został już opanowany, a strażacy dokonali przeszukania pomieszczeń w całym budynku. W środku utrzymywało się duże zadymienie, więc otwarto okna i całość przewietrzono. Zakończenie działań – powrót do remizy o godzinie 4:50. W akcji brało udział 6 strażaków OSP Więcławice w samochodzie GBA STAR.