Pożar Budynku Gospodarczego.

1_wynik31 marca, o godzinie 17:31, SKKM zadysponowało nas do pożaru w sołectwie Zagórzyce.
Do akcji udaliśmy się sekcją obsadzając samochody GBA, oraz GLBARt.
Już podczas dojazdu do miejsca zdarzenia, z daleka widoczne były silne oznaki rozwiniętego pożaru.
Po dotarciu na miejsce zastaliśmy jednostki OSP Zagórzyce, oraz OSP Goszcza, które podjęły pierwsze działania w natarciu na pożar budynku gospodarczego.
Ze względu na zagrożenie przedostania się pożaru do drugiej części budynku, utworzyliśmy drugi odcinek bojowy, oraz wprowadziliśmy rotę w aparatach ochrony dróg oddechowych, która nacierała na pożar od wewnątrz, W tym czasie zorganizowane zostało zaopatrzenie wodne i zasilono samochody w celu zapewnienia ciągłości podawania środków gaśniczych. Po kilkunastu minutach pożar został zlokalizowany, a strażacy z jednostek uczestniczących w działaniach przystąpili do dogaszania pożaru. OSP Goszcza zorganizowała wentylację taktyczną w celu zapewnienia poprawy widoczności.
Podczas sprawdzania pogorzeliska, na skutek utraty właściwości nośnych betonowy strop, zaczął się uginać.
KDR wydał rozkaz natychmiastowej ewakuacji z wnętrza, dalsze działania kontynuowano z zewnątrz.
Po zakończeniu działań gaśniczych pogorzelisko zabezpieczono przed wstępem osób postronnych.
Powrót do remizy: godzina 19:00.
Siły i środki:
Jednostki OSP: Zagórzyce, Goszcza, Więcławice, Wola Więcławska, Michałowice, ze strony PSP jeden zastęp z JRG7.

2_wynik3_wynik