OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIĘCŁAWICACH

MENU

Podsumowanie działań przy podtopieniach w Gminie Michałowice.

Czerwiec był miesiącem niezwykle pracowitym dla wszystkich jednostek OSP z terenu naszej gminy. Także nasza OSP prowadziła intensywne działania przy zabezpieczaniu posesji mieszkańców, oraz wypompowywaniu wody.
Najczęściej interweniowaliśmy w sołectwach: Sieborowice, Pielgrzymowice, oraz Więcławice.

Oprócz walki z napływającą wodą usuwaliśmy również podmyte drzewa – między innymi 9 czerwca, w Pielgrzymowicach, gdzie po oberwaniu chmury woda spowodowała wiele utrudnień. Po usunięcia drzewa z drogi Powiatowej udaliśmy się na osiedle w Pielgrzymowicach.

Inne działania: Zalane drogi dojazdowe w Więcławicach, oraz posesje w Sieborowicach.

W Więcławicach Starych pompowaliśmy przez kilka godzin zalaną drogę do budynku mieszkalnego.

Najwięcej pracy przy walce z wodą czekało nas jednak w Wilczkowicach i Zerwanej. Koniec czerwca, to prawdziwa walka z żywiołem. Dużo pracy mieliśmy właśnie w Zerwanej, gdzie pomagaliśmy przy zabezpieczaniu samochodów, oraz wyposażenia w jednym z gospodarstw.

Kolejne dni, to kolejne zgłoszenia. Gdy w końcu deszcze odpuściły można było spokojnie wypompowywać wodę z piwnic. W między czasie nasz drugi samochód Ford Transit został czasowo wycofany ze służby. Obecnie czeka na niezbędne naprawy. Wielka szkoda, gdyż do akcji pompowania wody jest niezwykle praktyczny.

Tak więc cały czerwiec był miesiącem ciężkiej pracy przy walce ze skutkami intensywnych opadów. Nasi druhowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą niesienia pomocy.
Najbardziej zapadające w pamięć obrazy z tych dni to olbrzymie nieszczęście ludzi, którzy wobec tak potężnych ilości wody byli bez silni i mogli tylko obserwować jak woda zalewa ich domy, czy też pola z uprawami.

Mamy nadzieje że teraz przyjdzie już uspokojenie pogody i nasze ostatnie działania pozostaną jako wspomnienie na przyszłe lata.

Partnerzy

debniakpl180px mipromet orkiestra