Piknik Rowerowy i Dzień Patrona Szkoły w Więcławicach.

18_wynikMijający weekend, był dla naszej OSP bardzo pracowity, lecz była to praca ważna i pożyteczna.
W sobotę wspomagaliśmy kolejną edycję Pikniku Rowerowego „Olej w głowie – kask na głowie”, który organizowało stowarzyszenie „Pełna Chata”.
Po zabezpieczeniu przejazdu trasy rowerowej (w czasie której udzielaliśmy pomocy dwóm rowerzystkom po niegroźnej kolizji) przeprowadziliśmy prezentację sprzętu i praktyczną naukę udzielania pierwszej pomocy.
W niedzielę nasz udział w Dniu Patrona Szkoły w Więcławicach, opierał się na podobnych elementach pokazowych, realizowanych dzień wcześniej. Prezentacja naszego sprzętu została wzbogacona o kurtynę wodną, która zrobiła prawdziwą furorę, lecz po protestach rodziców, Pani Dyrektor poprosiła nas o usunięcie tego elementu pokazu… Trochę było szkoda, bo dzieci bardzo szybko wysychały….
Nasza „Akademia Pierwszej Pomocy” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Do ćwiczeń na fantomach oprócz nowych adeptów, podchodzą osoby które na poprzednich piknikach już ćwiczyły, a teraz chcą sobie odświeżyć wiadomości.
Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Pani Iwony Zabiegaj

31_wynik30_wynik29_wynik28_wynik27_wynik25_wynik24_wynik19_wynik20_wynik11_wynik13_wynik1_wynik