Piknik rodzinny w Sieborowicach

W sobotę 6 lipca 2013r, na zaproszenie władz Sołectwa Sieborowice, nasza OSP wzięła udział w Pikniku Rodzinnym, który odbył się koło domu dziecka.

Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Nasza jednostka udostępniła do zwiedzania sprzęt i wyposażenie, a także wystawiliśmy „Akademię Pierwszej Pomocy OSP Więcławice”, czyli warsztaty z praktyczną nauką na naszym fantomie „Stefanie”.

Liczna rzesza dzieci przymierzała ubrania i hełmy strażackie, a dorośli z dużym zainteresowaniem brali udział w treningu z resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Stowarzyszenie „Pełna Chata” wzbogaciło imprezę poprzez część artystyczną, oraz organizacje licznych konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs pieczenia ciast. Przed naszym wyjazdem z pikniku rzucono nam wyzwanie: tatusiowie dzieci z Sieborowic kontra OSP Więcławice. Ponieważ nie mogliśmy tak sobie wyjechać, więc podjęliśmy walkę. Do naszego teamu dołączył Leszek Hinc i rozpoczęliśmy zmagania, sukcesywnie zdobywając kolejne centymetry! I gdy wydawało się że już mamy wygraną w kieszeni – TRACH! Lina pękła i obie ekipy wylądowały na ziemi, wzbudzając duży aplauz kibiców!

Dziękujemy raz jeszcze za zaproszenie i gratulujemy organizatorom wysokiego poziomu imprezy, która przebiegła w miłej i niezwykle sympatycznej atmosferze.

Oto obszerna foto-relacja: https://picasaweb.google.com/101491415108972848467/PiknikRodzinnyWSieborowicach6Lipca2013r