Obchody św. Floriana w Więcławicach

4 maja w Więcławiach Starych odbyła się uroczysta msza w intencji Św. Floriana, patrona strażaków. W kościele zameldowały się jednostki OSP: Książniczki, Zagórzyce, Więcławice, oraz Wola Więcławska.
W czasie mszy Ksiądz Jan Majewski wygłosił ciekawe kazanie o ciężkiej słuzbie strażaków ochotników i przypomniał o tragicznych pożarach w Czechowicach – Dziedzicach, a także Kuźni Raciborskiej, gdzie śmierć poniosło kilku strażaków. Po mszy uczestnicy obchodów przy akompaniamencie orkiestry „Hejnał” przemaszerowali na cmentarz, gdzie przy pamiątkowej tablicy złożone zostały kwiaty, a następnie minutą ciszy uczczono pamięć naszych zmarłych kolegów.

Z cmentarza udaliśmy się na ogrody parafialne, gdzie czekały już pyszne kiełbaski z grilla.