EDURA 2013 – Targi pożarnicze w Kielcach

3 czerwca 2013r udaliśmy się pięcioosobową delegacją do Kielc na wystawę firm produkujących wyposażenie ratownicze dla straży pożarnych.

Przez kilka godzin zapoznawaliśmy się z najnowocześniejszymi standardami panującymi w naszej branży:Oglądaliśmy najnowsze ubrania specjalne, wyposażenie osobiste, sprzęt ratowniczy, oraz oczywiście pojazdy ratowniczo – gaśnicze. Zdecydowanie najwięcej czasu spędziliśmy przy stoiskach z lekkimi samochodami, dokładnie oglądając pojazdy firmy BIBMOT – Renault Master, oraz Frank Cars – Ford transit.
Z zaciekawieniem oglądaliśmy produkty firmy Federal Signal (sygnały akustyczne, oraz belki ze światłami ostrzegawczymi), oraz zestawy medyczne w stoisku firmy Horpol.

Bardzo duże wrażenie wywarł na nas sprzęt firmy RosenBauer. Samochody, wyposażenie osobiste i sprzęt ratowniczy to absolutnie najwyższa półka. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zwykła prądownica typu TURBO może być… Wygodna w trzymaniu!

Wyprawę do Kielc uważamy za bardzo udaną i życzylibyśmy sobie, aby zaprezentowany sprzęt zaczął się pojawiać…. w OSP Więcławice!