Drzewo na liniach wysokiego napięcia w Pielgrzymowicach

No i mamy za sobą pierwszy bojowy wyjazd Renaty.
20 stycznia 2014 – SKKM zadysponowało naszą OSP do Pielgrzymowic.
Na końcu ulicy Centralnej drzewo nachyliło się nad drogą powiatową wspierając się o linie energetyczną.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia teren został zabezpieczony a w rozpoznaniu stwierdzono że drzewo ma uszkodzone korzenie – stąd też powstało zagrożenie.
W miejscu styku gałęzi z linkami wystąpiło dymienie. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne w celu odłączenia napięcia. Do czasu przybycia energetyków przez ponad godzinę czasu wstrzymywaliśmy ruch samochodowy na tym odcinku drogi – informując kierowców o możliwym objeździe.
Po przybyciu na miejsce pogotowia energetycznego napięcie zostało odłączone, a zespół energetyków wezwał do pomocy podnośnik.
Nasi strażacy wspólnie z ekipą pracowników z elektrowni usunęli drzewo z trakcji, oraz kolejne drzewo, które również przedstawiało potencjalne zagrożenie w tym miejscu (wypłukane, podmoknięte korzenie).
Działania trwały od godziny 10:20 do 12:50.
W akcji GLBARt 0.3/0.4 Renault Master z obsadą czterech ratowników.

Była to pierwsza oficjalna akcja naszego nowego samochodu. 🙂