Drzewo na jezdni w Sieborowicach

1_wynik6 października, o godzinie 0:04, SKKM zadysponowało nas do Sieborowic, do powalonego na jezdnię drzewa.
Po przybyciu na miejsce teren zabezpieczono, następnie oświetlono miejsce akcji za pomocą najaśnicy z samochodu GLBARt, następnie drzewo tarasujące przejazd pocięto pilarkami. Pozostałości drzewa usunięto z jezdni, którą następnie zamieciono.
W czasie działań właściciel pobliskiej posesji wskazał nam cztery drzewa, które wywróciły się na budynek gospodarczy. Ze względu na niekorzystne warunki, akcja w tym miejscu zostanie wznowiona w kolejnych dniach. Podczas powrotu do remizy, rejon chroniony przez OSP Więcławice został skontrolowany na okoliczność dalszych zagrożeń na jezdni, wszelkie odłamki drzew stanowiące potencjalne zagrożenie dla pojazdów zostały usunięte. Powrót do remizy 0:45. W akacji brała udział sekcja OSP Wiecławice: 12 osób w obsadzie GBA, oraz GLBARt. Nad ranem, o godzinie 7:00, ponownie nas zaalarmowano: tym razem do sołectwa Prawda, do powalonego drzewa przy placu zabaw. Działania trwały do godziny 7:35, w akcji brało udział czterech strażaków w zastępie GLBARt.

1_wynik2_wynik