OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIĘCŁAWICACH

MENU

Ćwiczenia Gminne 2017

10_wynikĆwiczenia Taktyczno – bojowe w Sanktuarium św.Jakuba. 
26 września br, w Sanktuarium św.Jakuba Apostoła w Więcławicach zostały przeprowadzone ćwiczenia z zakresu współdziałania jednostek OSP z terenu Gminy Michałowice, oraz zastępów JRG7 w Krakowie.
Ćwiczenia zostały przeprowadzone pod nadzorem dowódców JRG7, oraz Oficera Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.
Założeniem ćwiczeń był pożar zabytkowego kościoła.
Zastęp GBA 2.5/16 STAR 266 jako pierwszy przybył na miejsce. KDR po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdził pożar schodów na chór. Po wydaniu rozkazów przez KDR, rota pierwsza w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, wkroczyła do wnętrza, w którym wystąpiło silne zadymienie. Po ugaszeniu pożaru, w czasie przeszukania, ewakuowano dwie osoby, które przekazano rocie zabezpieczenia medycznego.
W czasie działań gaśniczych, pożar przeniósł się na dach, w tym celu przybyła na miejscu JRG7 sprawiła drabinę mechaniczną w celu podania prądu wody ze stanowiska wyższego. Zaopatrzenie wodne zostało zorganizowane przez pozostałe jednostki OSP z naszej gminy.
W czasie ćwiczeń, wszystkie cele zostały zrealizowane. Podczas podsumowania, oficerowie PSP wskazali na drobne kwestie, które wymagają usprawnienia, nie mniej przebieg ćwiczeń oceniono bardzo dobrze.

4_wynik5_wynik6_wynik9_wynik8_wynik11_wynik

Partnerzy

debniakpl180px mipromet orkiestra