Wzorowa postawa

1_wynikRatujemy ludzi na wielu frontach….
Po raz drugi przedstawiamy Państwu sylwetkę nieprzeciętnej osoby, członka Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcławicach.
Tym razem jest to nasz Prezes, druh Tomasz Szymański, który kilka lat temu spontanicznie zarejestrował się jako dawca szpiku w Fundacja DKMS, a obecnie jest już po zabiegu pobrania.
Z informacji jakie posiadamy 38 letni mężczyzna zachorował na ostrą białaczkę, której leczenie za pomocą chemioterapii nie przyniosło skutku. Dzięki sprawdzeniu w bazie dawców, człowiek ten znalazł swojego genetycznego bliźniaka w postaci naszego Prezesa. Jak się okazało, przeszczep szpiku dla tego człowieka stał się ostatnią deską ratunku, w związku z czym Tomasz bez chwili zastanowienia poddał się procedurze pobrania, a szpik zaraz po pobraniu został wysłany drogą lotniczą do oczekującego na pilną operację mężczyzny.
Druh Tomasz Szymański wiele razy okazywał swoje zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego, tym bardziej postawa w której zdecydował się na przeszczep zasługuje na szczególne wyrazy uznania!
Gratulujemy Tomku, życzymy szybkiego odzyskania sił i kolejnych sukcesów w dziedzinie ratownictwa.
Tym samym zachęcamy do zarejestrowania się w bazie dawców, być może Państwo również odnajdą swojego „genetycznego bliźniaka”.