Warsztaty Weber Rescue Days

W dniach 25-26 maja, druhowie Arkadiusz Rudziński i Paweł Łach uczestniczyli w warsztatach ratownictwa technicznego Weber Rescue Days, które zostały zorganizowane na terenie miejscowości Skaryszew w powiecie Radomskim. Podczas intensywnych dwóch dni, na kilku podpunktach ćwiczono różne warianty działań w sytuacjach uwięzienia poszkodowanych w wrakach pojazdów, lub pod ciężarem dużych gabarytów. Wszystkie techniki były dostosowane do najcięższych sytuacji, jakie można spotkać w działaniach ratowniczych. Była to cenna nauka dla naszych strażaków, która wzbogaci nasze umiejętności przekładając się na efektywniejsze niesienie pomocy w wypadkach komunikacyjnych oraz innych zdarzeń z zakresu ratownictwa technicznego.