Uroczyste przekazanie samochodów dla OSP w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie

W dniu 14 stycznia 2014 r. w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie odbyła się uroczystość przekazania wartych blisko 12 000 000 zł samochodów ratowniczo–gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz – komendant główny PSP i dh Waldemar Pawlak – prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, nadbryg. Andrzej Mróz – małopolski komendant wojewódzki PSP, st. bryg. Bogusław Kogut – komendant Szkoły Aspirantów PSP bryg. Władysław Kulig – kapelan strażaków małopolskich, Prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP, Poseł na Sejm Edward Siarka, oraz samorządowcy województwa małopolskiego burmistrzowie i wójtowie.

Środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych pozyskano dzięki dotacjom: MSW, ZOSP RP, KG PSP, NFOŚiGW, WFOŚiG w Krakowie oraz środkom pochodzącym z budżetów samorządów lokalnych.

Nasza jednostka reprezentowana była na tej uroczystości przez: Bartosza Pietrzyka, Rafała Franczaka, Pawła Łacha, Macieja Podymkiewicza, oraz Panią Dorotę Dąbrowską.
Po wręczenie aktu przekazania samochodu z naszą delegacją wystąpił Skarbnik Gminy Michałowice Pan Jacek Kopeć.

Bardzo miło było uczestniczyć w tak podniosłym wydarzeniu, wraz z wieloma innymi jednostkami naszego Województwa.