Wydawnictwo Strażacy Karkowa i ziemi Krakowskiej

W dniu 27 listopada 2010 r. o godz. 10.00 w auli Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, os. Zgody 18 odbyła się promocja książki „Strażacy Krakowa i ziemi krakowskiej”. Książka ta na swoich prawie 800 stronach zawiera opis wszystkich jednostek straży pożarnych z powiatu Krakowskiego. Są w niej wszystkie OSP, jednostki ratowniczo – gaśnicze, zakładowe straże pożarne, oraz wiele innych formacji związanych z Ochroną Przeciwpożarową.
Na łamach takiego wspaniałego wydawnictwa nie mogło zabraknąć również nas! Na pięciu stronach, opisana jest nasza historia, są zdjęcia z naszej działalności, oraz lista wszystkich czynnych druhów, oraz młodzieżowców, seniorów, oraz tych, którzy odeszli już z naszych szeregów na wieczną służbę… W wydawnictwie opisane są również pozostałe jednostki z terenu naszej gminy. Książka będzie dostępna wkrótce w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Więcławicach, oraz będzie istniała możliwość wypożyczenia jednego egzemplarza z naszej jednostki.