Wycieczka OSP Więcławice do Muzeum Pożarnictwa

W niedzielę 6 listopada 2011 roku, członkowie oraz sympatycy naszej OSP udali się na wycieczkę autokarową do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.
Wycieczka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem (autokar został wypełniony do ostatniego miejsca – 50 osób).
W czasie zwiedzania zbiorów muzeum zapoznawaliśmy się z ewolucją sprzętu pożarniczego, począwszy od osiemnastego wieku, a kończąc na czasach współczesnych.
W zbiorach muzeum spotkaliśmy bardzo wiele ciekawych eksponatów takich jak samochody pożarnicze, wozy konne, pierwsze sikawki ręczne, oraz motopompy.
Zobaczyliśmy również wiele sprzętu nietypowego: szperacz przeciwlotniczy (jak z filmu batman [usmiech]), prototypy Polskich pomp oraz samochodów, a także wielki samochód Lotniskowej Straży Pożarnej „Pathfinder”.
Zwiedzając muzeum zobaczyliśmy specjalną ekspozycję poświęconą czterdziestej rocznicy tragicznego pożaru w Czechowicach-Dziedzicach, oraz fotograficzną galerię z „powodzi tysiąclecia”.

Dla wszystkich uczestników wycieczki była to ciekawa lekcja historii, w której tworzeniu wszyscy bierzemy udział.