Szkolenie z technik samoobrony

W ramach zajęć sportowych na hali w Zespole Szkół w Więcławicach nasi druhowie rozgrywają mecze piłki halowej, oraz siatkówki. Dzięki uprzejmości druha Tomasza Szymańskiego we wtorek 26 lutego odbyliśmy przeszkolenie z posługiwania się technikami samoobrony. Strażak musi być przygotowany na nieprzewidziane okoliczności. W nie dawnym czasie było kilka przypadków gdy strażacy podejmowali akcję obrony osób zaatakowanych przez napastników. W październiku 2012 roku w Zabrzu wracający z akcji zastęp strażaków natknął się na grupę młodych ludzi, którzy zaatakowali ludzi na przystanku. Dzięki szybkiej interwencji udało się obezwładnić dwóch z nich. Kilka dni temu w Nowym Jorku strażacy obronili kobietę napadniętą przez bandytę z tasakiem. Oczywiście mamy nadzieję że nowe umiejętności nie będą musiały być wykorzystywane w Więcławicach.