Szkolenie z Ratownictwa Technicznego

W niedzielę 19.12.2010r w szkole w Raciborowicach, zakończyło się szkolenie dla strażaków z terenu gminy Michaowice z zakresu Ratownictwa Technicznego.
Przez dwa weekendy siedmiu druhów z naszej jednostki, wraz kolegami z pozostałych OSP poszerzało bazę swoich wiadomości z zagadnień związanych z ratowaniem osób poszkodowanych w wyniku wypadków samochodowych.
Szkolenie było podzielone na dwie części. Pierwsza część to wykłady teoretyczne, podczas których instruktorzy z Komendy Miejskiej zaprezentowali zdjęcia i omówili techniki pracy w warunkach prawdziwych sytuacji ratowniczych. Druga cześć zajęć polegała na praktycznych ćwiczeniach, podczas których nacisk położony był na nabycie umiejętności z precyzyjnego operowania ratowniczą hydrauliką siłową. W czasie ćwiczeń w Żerkowicach, został „otwarty” maluch 126P. Przećwiczono bezpieczne wybijanie szyb, usuwanie drzwi, oraz wycinanie dachu.