Samochód uwięziony w zaspie.

W czwartek 16 lutego 2012r w godzinach porannych pomagaliśmy przy uwolnieniu samochodu osobowego, którego kierowca nie mógł sobie poradzić z wyjechaniem z śnieżnej zaspy. Po przybyciu na miejsce (Więcławice Stare – Klinówka) działania naszego zastępu polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, oraz podczepieniu liny – za pomocą której samochód został uwolniony.

Kilka godzin później, o godzinie 12:37 MSK Kraków zaalarmowało nas za pomocą selektywnego wywoływania do udzielenia pomocy karetce pogotowia, która zmierzając alarmowo do osoby chorej ugrzęzła w śniegu. W czasie przygotowywania się do wyjazdu, otrzymaliśmy informację że zespół karetki pogotowia z pomocą innych kierowców uwolnił się ze śnieżnej pułapki.